|
راهنمای بروتی خرید و حراج

خرید

ساده‌ترین راه برای خرید در بروتی است، شما بدون اینکه نیاز باشد در حراج شرکت کنید و تا پایان مدت حراج برای به دست آوردن کالای خود منتظر باشید، می‌توانید فوری اقدام به خرید کالای موردعلاقه خود باقیمت ثابت نمایید.

 1. رایگان ثبت‌نام کنید. شما می‌توانید بسیار ساده و سریع در سایت ثبت‌نام کنید و از خرید کردن لذت ببرید.
 2. کالای موردنظر خود را بیابید، برای این منظور می‌توانید از نوار جستجو که بالای تمام صفحات بروتی وجود دارد استفاده کنید و یا از طریق صفحه اول وارد دسته‌بندی‌های کالاها شوید و کالای موردنظر خود را انتخاب نمایید.
 3. روی کالاهایی که امکان خرید فوری دارند، گزینه "خرید " قابل‌مشاهده است. با کلیک بر روی آن وارد صفحه مشخصات آن کالا شوید، قیمت، هزینه حمل، سیاست‌های برگشت کالا و توضیحات کامل فروشنده در مورد کالای انتخابی را مطالعه کنید و درنهایت روی گزینه "خرید" کلیک کنید.
 4. درصورتی‌که وارد حساب کاربری خود نشده باشید، ابتدا از شما خواسته می‌شود که وارد سایت شوید، سپس در قسمت بازبینی سفارش آدرسی که در سایت ثبت کردید به‌عنوان محل ارسال کالا و بعد جزییات سفارش خود را می‌توانید ببینید.
 5. توجه: درصورتی‌که آدرس ثبت‌شده مغایرتی داشته و یا می‌خواهید که کالای خریداری‌شده به آدرس دیگری ارسال شود می‌توانید از طریق کلیک روی عبارت "تغییر آدرس ارسال" آدرس جدید را وارد نمایید.

  اکنون در صورت تائید، روی گزینه "تائید اطلاعات و ثبت سفارش" کلیک کنید.

 6. با انتخاب درگاه بانکی موردنظر خود، روی گزینه "پرداخت و تکمیل فرآیند" را کلیک کنید. شما می‌توانید از طریق کلیه کارت‌های بانک‌های عضو شتاب اقدام به پرداخت نمایید. بعد از انجام عملیات بانکی پیغام پرداخت با موفقیت انجام شد نشان‌دهنده انجام موفقیت‌آمیز مراحل خرید است.

حراج آنلاین

شرکت در حراج و پیشنهاد گذاشتن روی کالا می‌تواند بسیار جذاب باشد، درواقع شما این شانس رو پیدا می‌کنید که یک معامله بسیار جذاب رو به نتیجه برسانید. در این روش لازم است شما صبر کنید تا زمان حراج به پایان برسد و درصورتی‌که شما بالاترین پیشنهاد را داده باشید، برنده حراج خواهید بود. قبل از شرکت در حراج آنلاین قوانین شرکت در حراج آنلاین را مطالعه بفرمایید.

رایگان ثبت نام کنید

رایگان ثبت نام کنید. برای شرکت در حراج آنلاین شما علاوه بر ثبت نام اولیه لازم است تا از طریق حساب من/ حساب کاربری اطلاعات کاربری و اطلاعات تماس خود را به صورت دقیق و صحیح وارد نمایید.

کالای مورد نظر خود را بیابید

کالای مورد نظر خود را بیابید، برای این منظور می توانید از نوار جستجو که بالای تمام صفحات بروتی وجود دارد استفاده کنید و یا از طریق صفحه اول وارد دسته بندی های کالاها شوید و کالای مورد نظر خود را انتخاب نمایید. شما در صفحات مربوط به کالا می توانید از فیلتر های تعبیه شده استفاده کنید تا فقط کالاهایی که به صورت حراج آنلاین لیست شده اند را مشاهده نمایید.

پیشنهاد بگذارید

روی کالای مورد نظر کلیک کنید تا وارد صفحه مشخصات آن کالا شوید، موارد زیر را دقیق بررسی کنید و تصمیم بگیرید که آیا مایل هستید پیشنهاد بگذارید:

 • زمان پایان حراج
 • تعداد پیشنهادهایی که قبل از شما روی کالا گذاشته شده است
 • قیمت جاری که بالاترین پیشنهاد تا این لحظه است
 • هزینه حمل، سیاست های برگشت کالا، توضیحات کامل فروشنده در مورد کالا را مطالعه کنید و عکسهای کالا را با دقت ببینید.
 • بالاترین پیشنهاد خود را بگذارید.
 • به خاطر داشته باشید هر پیشنهادی که می گذارید به منزله قرارداد بین شما و فروشنده است و در صورتیکه شما برنده حراج باشید، شما ملزم به خرید کالا به مبلغ پیشنهادی خواهید بود.

شیوه پیشنهاد گذاری در حراج آنلاین

برنده شدن در حراج بسیار دوست داشتی است ولی درنهایت کسی برنده خواهد شد که بهترین پیشنهاد ممکن را قرار داده باشد.

 • در صفحه مشخصات کالا در باکس پیشنهاد قیمت، پیشنهاد قیمت خود را بنویسید و سپس روی گزینه "پیشنهاد قیمت" کلیک کنید. شما باید با حساب کاربری خود وارد سایت شوید.
 • توجه داشته باشید که رقم پیشنهادی شما باید بالاتر از قیمت جاری باشد. در کنار باکس پیشنهاد حداقل قیمتی که می‌توانید پیشنهاد دهید درج‌شده است.

جدول افزایش پیشنهاد قیمت در حراج آنلاین

در هنگام ثبت پیشنهاد بر روی کالای حراجی با توجه به قیمت جاری حراج، برای گذاشتن پیشنهاد باید هر پیشنهاد به مقدار مشخصی نسبت به پیشنهاد جاری بالاتر باشد تا ثبت پیشنهاد با موفقیت انجام شود. این مقدار با توجه به قیمت جاری حراج متفاوت خواهد بود. جدول زیر مقدار حداقل افزایش به ازای هر قیمت جاری را نشان می‌دهد:

قیمت جاری (بر اساس تومان) حداقل نرخ میزان افزایش پیشنهاد (تومان)
1000 الی 4/999 250
5/000 الی 9/999 500
10/000 الی 29/999 1500
30/000 الی 99/999 2500
100/000 الی 299/999 5000
300/000 الی 499/999 10000
500/000 الی 999/999 20000
1/000/000 الی 4/999/999 50000
5/000/000 الی 9/999/999 100000
10/000/000 یا بالاتر 150000

فرض کنید برای شرکت در یک حراج آنلاین برای ثبت پیشنهاد اقدام کردید، قیمت جاری حراج مبلغ 6000 تومان است، در این صورت حداقل قیمت پیشنهادی شما با توجه به جدول فوق باید 6500 تومان ثبت گردد و در صورت پیشنهاد قیمت کمتر (مثلا 6400 تومان) سیستم پیشنهاد شمارا قبول نخواهد کرد. درصورتی‌که شما بالاترین پیشنهاد خود را به مبلغ 12000 تومان ثبت کنید، سیستم پیشنهاد اتوماتیک بروتی برای کاربران دیگر و فروشنده مبلغ 6500 تومان را ثبت خواهد کرد و در صورت نیاز به افزایش پیشنهاد در رقابت با دیگر کاربران این افزایش بر اساس حداقل موردنیاز تا رسیدن به بالاترین پیشنهاد شما ادامه خواهد داشت. راهنمای سیستم پیشنهاد اتوماتیک بروتی را مطالعه بفرمایید.

تایید پیشنهاد

پس از گذاشتن پیشنهاد وارد صفحه تائید پیشنهاد می‌شوید. در این قسمت شما می‌توانید پیشنهاد خود را افزایش دهید و یا همان پیشنهاد را تائید نمایید.

 • ما پیشنهاد می کنیم شما بالاترین قیمتی که مایل هستید برای این کالا پرداخت کنید را ثبت نمایید و به سیستم پیشنهاد اتوماتیک بروتی اجازه بدهید تا به صورت هوشمند حداقل افزایش قیمت مورد نیاز برای اینکه شما بالاترین پیشنهاد قرار بگیرید را اعمال کند.

تاریخچه پیشنهادها

در صفحه مشخصات کالای مورد حراج جلوی عبارت پیشنهاد جاری تعداد پیشنهادهای ثبت‌شده توسط کاربران بر روی این کالا داخل [ ] قرار داده‌شده است. شما با کلیک بر روی عدد داخل کروشه می‌توانید تعداد و مبلغ پیشنهادهای داده‌شده را ملاحظه فرمایید.

به شما اطمینان داده می‌شود که اطلاعات شما محرمانه باقی می‌ماند و کاربران دیگر امکان دیدن مشخصات شمارا ندارد. نام کاربری پیشنهاددهندگان به‌صورت اختصاری (m***a به‌عنوان نمونه) نمایش داده می‌شود و تنها فروشنده می‌تواند نام کاربری پیشنهاددهنده را ببیند.

تمدید لحظه آخر

در هنگام پایان حراج هرگاه در 60 ثانیه پایانی حراج یک پیشنهاد تازه وارد شود، برای اطمینان از حفظ حقوق کسانی که به‌صورت مستمر این حراج را پیگیری می‌کنند و ممکن است شانس رقابت را از دست بدهند زمان حراج به مدت 60 ثانیه دیگر تمدید خواهد شد تا در صورت تمایل دیگر کاربران هم بتوانند پیشنهاد جدید خود را ثبت نمایند.

برنده حراج آنلاین

بعد از اینکه زمان حراج پایان یافت یک ایمیل دریافت خواهید کرد (در صورتیکه شما بالاترین پیشنهاد را داده باشید) که شما برنده حراج شده اید و توضیح می دهد که برای پرداخت و دریافت کالای خود چه باید بکنید.

پرداخت و تکمیل فرآیند خرید

پرداخت و تکمیل فرآیند خرید: بعدازاینکه شما به‌عنوان برنده حراج اعلام شدید، به حساب من/ خرید/ خریدهای من ‌ بروید و در این قسمت می‌توانید کالایی که برنده شدید را ملاحظه کرده و قیمت کالا را از طریق کلیک روی گزینه "پرداخت" تسویه نمایید. شما از همین قسمت می‌توانید جزییات سفارش خود را مشاهده کنید و مراحل ارسال را پیگیری نمایید.

توجه: شما از زمان دریافت ایمیل برنده شدن در حراج 48 ساعت فرصت دارید تا نسبت به پرداخت اقدام نمایید. درصورتی‌که در زمان مقرر اقدام نکنید شما ممکن است برای شرکت در حراج‌های دیگر و یا استفاده از خدمات سایت بروتی دچار محدودیت یا ممنوعیت شوید.

خرید در لحظه

برخی از فروشندگان هنگام لیست کردن کالای خود به‌صورت حراج آنلاین، این امکان را قرار می‌دهند تا درصورتی‌که کاربری بخواهد خارج از سیستم حراج و به‌صورت فوری کالایی را که به حراج گذاشته‌شده خریداری نماید، بتواند با پرداخت قیمت پیشنهادی برای خرید در لحظه به‌صورت فوری و بدون پشت سر گذاشتن مراحل حراج آنلاین کالای خود را خریداری نماید. درصورتی‌که قصد خرید کالایی که به‌صورت حراج در سایت لیست شده، دارید و نمی‌توانید تا پایان مدت حراج منتظر بمانید و البته باقیمت پیشنهادی فروشنده برای خرید در لحظه موافقید، می‌توانید با کلیک روی گزینه "خرید در لحظه" برای خرید فوری کالای موردعلاقه خود اقدام کنید.

پیشنهاد اتوماتیک چگونه کار می کند

پیشنهاد اتوماتیک بروتی سیستم هوشمندی است که علاوه بر اینکه تضمین می‌کند کالای موردعلاقه خود را با کمترین قیمت ممکن برنده شوید، این امکان را فراهم می‌کنند تا مجبور نباشید مرتب به حراج مراجعه کنید و پیشنهاد بگذارید.

 • وقتی اقدام به پیشنهاد گذاشتن می‌کنید، بالاترین قیمتی که برای آن کالا مایل هستید پرداخت کنید را پیشنهاد دهید. فروشنده و پیشنهاددهندگان دیگر نمی‌توانند بالاترین پیشنهاد شمارا ببینند.
 • سیستم پیشنهاد اتوماتیک بروتی به نمایندگی از شما بر اساس بالاترین پیشنهاد جاری، پیشنهاد می‌گذارد، این سیستم تنها به‌اندازه‌ای پیشنهاد را بالاتر خواهد برد که اطمینان یابد شما بالاترین پیشنهاددهنده باقی خواهید ماند. این کار تا آنجا ادامه پیدا می‌کند که به بالاترین پیشنهاد شما برسد.
 • درصورتی‌که پیشنهاددهنده دیگری قیمتی بیشتر از بالاترین پیشنهاد شما قرار دهد، ما به شما اطلاع خواهیم داد تا در صورت تمایل پیشنهاد جدیدی ثبت نمایید.

برای درک بهتر سیستم پیشنهاد اتوماتیک بروتی لطفا به مثال زیر توجه فرمایید:

 1. در یک حراج آنلاین پیشنهاد جاری مبلغ 50,000 تومان است. مجتبی هنگام پیشنهاد گذاری حداکثر قیمت پیشنهادی خود را به مبلغ 80,000 تومان وارد می‌کند.
 2. بعد از ثبت پیشنهاد مجتبی، رقم پیشنهاد جاری به نمایش درآمده در صفحه کالای حراجی (که قابل‌رؤیت برای فروشنده و کاربران دیگر است) مبلغ 52,500 تومان خواهد بود. درصورتی‌که پیشنهاددهنده دیگری رقم بالاتر از این قیمت پیشنهاد ندهد، مجتبی برنده حراج خواهد بود و فقط مبلغ 52,500 تومان را پرداخت خواهد کرد.
 3. قبل از پایان مدت حراج سعید بر روی کالای فوق (که قیمت جاری 52,500 تومان را نشان می‌دهد) حداکثر پیشنهاد خود را به مبلغ 90,000 تومان ثبت می‌نماید.
 4. بالاترین پیشنهاد نمایش داده‌شده در قسمت پیشنهاد جاری الآن 82,500 تومان و سعید بالاترین پیشنهاددهنده است.
 5. سایت بروتی یک ایمیل به مجتبی ارسال می‌کند و اطلاع می‌دهد که مجتبی دیگر بالاترین پیشنهاددهنده نیست. اگر مجتبی نخواهد پیشنهاد خود را بالاتر ببرد، سعید برنده حراج است.

فعالیت های خرید خود را مدیریت کنید

مدیریت و پیگیری خریدها و حراج هایی که برنده شده اید

 • درصورتی‌که شما اقدام به خرید کالایی کرده باشید، می‌توانید آیتم خریداری‌شده خود را در قسمت حساب من/ خرید/ خریدهای من به‌راحتی پیدا کنید.

 • در این بخش شما می‌توانید کالایی که خرید کردید، تعداد، مبلغ پرداختی، کد کالا و به‌ویژه وضعیت ارسال آن را مشاهده نمایید.
 • چنانچه نیاز به ارتباط با فروشنده داشته باشید می‌توانید از طریق منوی آبشاری مقابل کالای موردنظر را بازکرده و روی گزینه تماس با فروشنده کلیک نمایید. شما از این طریق می‌توانید پیام خود را برای فروشنده ارسال نمایید.
 • همچنین درصورتی‌که در رابطه با خرید خود به مشکلی برخورد کردید و از طریق ارتباط با فروشنده نتوانستید آن را رفع نمایید می‌توانید از طریق همین قسمت روی گزینه "ثبت کیس حل اختلاف" کلیک کنید و مورد خود را پیگیری نمایید
 • در صورت نیاز به برگشت کالا نیز از منوی آبشاری بازشده گزینه "درخواست برگشت کالا" را انتخاب و روند برگشت کالا را آغاز نمایید. البته درصورتی‌که فروشنده در سیاست‌های برگشت کالای خود، برگشت کالا به دلیل انصراف از خرید را پذیرفته بود می‌توانید از این گزینه بهره ببرید، در غیر این صورت اگر کالای ارسالی با شرح و مشخصات کالا مغایرت دارد باید از طریق مرکز حل اختلاف اقدام نمایید.
 • درصورتی‌که شما برنده حراج شده باشید، کالایی که روی آن پیشنهاد گذاشته‌اید از قسمت پیشنهادهای فعال من (بعد از اتمام زمان حراج) به اینجا منتقل می‌شود و شما فرآیند پرداخت را از همین قسمت می توانید انجام دهید.
 • شما می‌توانید کلیه اطلاعات مربوط به خرید خود را در قسمت جزییات کالا ملاحظه بفرمایید. در این قسمت شرکت حمل‌کننده و شماره بارنامه یا کد رهگیری کالای ارسالی شما قابل‌مشاهده است (درصورتی‌که فروشنده کالا را ارسال کرده باشد) و می‌توانید از طریق آن با تماس با شرکت حمل‌ونقل (و یا از طریق وب‌سایت شرکت) از وضعیت مرسوله خود مطلع شوید.
 • بعدازاینکه کالای خریداری‌شده را دریافت کردید، از طریق همین صفحه تحویل کالا را تائید بفرمایید.
 • شما از لحظه دریافت کالا قادر خواهید بود تا برای فروشنده خود بازخورد بگذارید. برای این منظور می‌توانید بعد از تائید تحویل کالا گزینه "بازخورد بگذارید" که برای شما نمایان خواهد شد را کلیک کنید. پیشنهاد می‌کنیم در سریع‌ترین زمان ممکن این کار را انجام دهید، اعلام نظر شما می‌تواند برای دیگر کاربران سایت راهنمای خوبی برای خرید و برای فروشندگان سایت انگیزه‌ای برای بهبود ارائه خدمات باشد.

حراج‌هایی را که در آن شرکت کردید را پیگیری کنید

 • شما می‌توانید تمام حراج‌های آنلاینی که در بروتی جریان دارد و شما در آن شرکت کردید را در قسمت "حساب من/ خرید/ پیشنهادهای فعال من" مشاهده کنید. همچنین متوجه خواهید شد که در هرکدام از آن‌ها بالاترین پیشنهاددهنده هستید یا خیر.

 • شما می‌توانید در این قسمت تعداد پیشنهادهای روی کالا، بالاترین پیشنهادی که قراردادید و پیشنهاد جاری را مشاهده کنید.
 • درصورتی‌که شما بالاترین پیشنهاددهنده باشید در قسمت پیشنهاد جاری قیمت به رنگ سبز و در غیر این صورت به رنگ قرمز نمایش داده خواهد شد.
 • بعدازاینکه هرکدام از حراج‌ها به پایان رسید، درصورتی‌که برنده حراج شده باشید به‌صورت خودکار به قسمت خریدهای من منتقل خواهد شد.

کالاهای مورد علاقه

 • شما می‌توانید هنگام جستجو و بازدید از کالاهای موجود در سایت روی علامت قلبی شکل زیر گزینه "خرید" (یا "پیشنهاد بگذارید") کلیک کنید و کالای موردنظر را به لیست کالاهای موردعلاقه خود بی افزایید.
 • از طریق "حساب من/ خرید/ کالاهای موردعلاقه " به سادگی به این کالاها دسترسی خواهید داشت و در صورت تمایل از همین قسمت برای خرید کالا اقدام نمایید.

فروشنده های مورد علاقه

در قسمت " فروشنده‌های موردعلاقه " درصورتی‌که هنگام بازدید از یک کالا از طریق لینک فروشنده موردعلاقه من، فروشنده را به لیست خود اضافه کنید از طریق این قسمت می‌توانید به مشخصات کامل و کالاهای این فروشنده دسترسی داشته باشید.

پیدا کردن کالای مورد نظر

استفاده از نوار جستجو

 • آسان‌ترین شیوه جستجو استفاده از نوار جستجو است که در بالای تمام صفحات سایت وجود دارد. کافی ست نام و یا مشخصات کالایی که قصد یافتنش رادارید در نوار تایپ کنید و روی گزینه "جستجو" کلیک کنید. شما همچنین می‌توانید در صورت تمایل جستجو را به دسته‌بندی خاصی از کالاها محدود کنید.
 • دقت کنید درصورتی‌که برای جستجو از نام کالا و کلمات کلیدی مرتبط با آن استفاده کنید نتایج جستجو محدودتر و نزدیک‌تر به چیزی که نیاز دارید خواهد بود. به‌طور مثال اگر شما در نوار جستجو کلمه "هارد " را جستجو کنید شاید تعداد زیادی از انواع مختلف هارد درایو به شما نمایش داده شود، ولی اگر تایپ کنید " هارد اکسترنال 250 وسترن دیجیتال " نتایج بسیار محدودتر و یافتن آن برای شما آسوده‌تر خواهد بود.

جستجوی پیشرفته

 • درصورتی‌که با استفاده از نوار جستجو به نتیجه دلخواه نرسیدید، می‌توانید از جستجوی پیشرفته سایت استفاده کنید.
 • در این روش شما می‌توانید بر اساس قیمت، دسته‌بندی کالاها، روش خرید، شرایط کالا، شرایط ارسال، فروشنده خاص و موقعیت مکانی جستجوی خود را انجام دهید. شما همچنین می‌توانید در این روش کالاهای فروخته‌شده، حراج‌های پایان‌یافته و بسته‌شده را هم جستجو کنید و کالاهایی که قبلا در سایت فروخته‌شده را ببینید.

استفاده از سوپرکتگوریهای صفحه اول

در صفحه اول سایت بروتی دسته‌بندی‌های اصلی گروه کالاها بالای بنر اصلی سایت قرار داده‌شده است و درصورتی‌که با نشانگر موس رو آن بروید صفحه بازشده زیرمجموعه آن گروه کالا را هم نمایش خواهد داد. شما می‌توانید از طریق همین قسمت به بخش کالای موردنظر خود بروید و کالاهای لیست شده در سایت را ملاحظه فرموده و کالای موردنظر خود را بیابید.

محدودیت های شرکت در حراج آنلاین

کاربرانی که تازه عضو بروتی شده‌اند و هنوز تجربه شرکت در حراج آنلاین را ندارند برای اینکه بتوانند به‌خوبی با شرایط و شیوه انجام خرید به شیوه حراج آنلاین آشنا شوند، برای شرکت در حراج آنلاین به‌صورت هم‌زمان دارای محدودیت هستند. این محدودیت به‌تدریج و بر اساس تعداد خریدهای شما به شکل زیر برطرف خواهد شد:

 • کاربران جدید فقط می‌توانند درآن‌واحد در یک حراج شرکت کنند. برای خرید در لحظه محدودیتی وجود ندارد.
 • کاربرانی که یک حراج آنلاین موفق (که در آن دارای بالاترین پیشنهاد بوده و مبلغ حراج را پرداخت‌نموده‌اند) داشته‌اند دیگر محدودیتی برای شرکت در حراج آنلاین نخواهند داشت.
 • توجه: کلیه کاربران سایت که حداکثر در 3حراج برنده اعلام‌شده باشند و نسبت به پرداخت وجه کالا و تکمیل فرآیند خرید اقدام نکرده‌اند تا زمان پرداخت قادر به شرکت در حراج‌های دیگر نیستند.

روش پرداخت و دریافت کالا

پرداخت

کاربران محترم سایت بروتی پس از انتخاب کالای موردنظر می‌توانند به‌راحتی و در امنیت کامل از طریق هر یک از کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب اقدام به پرداخت قیمت کالای خریداری‌شده به‌صورت آنلاین نمایند.

هم‌اکنون، با کارت‌بانک‌های ملی، صادرات، پارسیان، سامان، اقتصاد نوین، پاسارگاد، ملت، کشاورزی، توسعه صادرات، صنعت و معدن، بانک سینا و کارآفرین امکان خرید اینترنتی وجود دارد. هنگام پرداخت اینترنتی اطلاعات زیر از شما پرسیده می‌شود که پس از واردکردن آن‌ها و تائید پرداخت، از موفقیت عملیات پرداخت خود مطلع می‌شوید:

 • شماره 16 رقمی کارت : این شماره در کارت همه بانک‏‌ها، بر روی کارت درج‌شده است.
 • رمز خرید اینترنتی یا رمز دوم: برای پرداخت اینترنتی لازم است قبلا رمز دوم (رمز خرید اینترنتی) کارت‌بانکی خود را فعال کرده باشید. رمز دوم (رمز خرید اینترنتی)، با رمزی که شما هنگام استفاده از دستگاه‌‏های خودپرداز وارد می‌کنید، تفاوت دارد. برخی از بانک‌ها مثل بانک سامان معمولاً رمز اینترنتی را هنگام صدور کارت تحویل می‌دهند، اما کارت بیشتر بانک‏‌ها در زمان تحویل، رمز خرید اینترنتی ندارند، برای فعال کردن رمز خرید اینترنتی، می‏‌توانید به دستگاه خودپرداز بانک صادرکننده کارت خود مراجعه و کارت خود را وارد کنید و بخش عملیات رمز را انتخاب کنید. سپس، در بخش رمز دوم یا رمز اینترنتی، رمز خود را انتخاب کنید.
 • کد CVV2: این کد یک عدد ۳ یا ۴ رقمی است که پشت یا روی کارت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های بانکی درج می‌شود و به‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌عنوان یک کد امنیتی در پرداخت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های اینترنتی کاربرد دارد. این کد روی کارت‌بانک‌های ملت، صادرات، پاسارگاد، سامان، پارسیان و... به‌صورت یک عدد 3 رقمی حک‌شده است یا در برخی کارت‌ها مانند بانک ملی 4 رقمی است.
 • تاریخ انقضا: تاریخ انقضا هم روی بیشتر کارت‌های بانکی حک‌شده است. اگر روی کارت شما تاریخ انقضاء وجود ندارد، می‏‌توانید از عدد 12 به‌جای ماه و از 99 به‌جای سال انقضای کارت استفاده کنید.

در مورد خریدارانی که در یک حراج آنلاین برنده شدند، ایمیلی که از طرف سایت برای اطلاع از برنده شدن در حراج ارسال می‌شود شامل صورتحساب و لینک درگاه پرداخت است. همچنین برای پرداخت می‌توانید از طریق «حساب من/ خرید/ خریدهای من» نسبت به پرداخت اقدام نمایید.

مبالغ پرداخت‌شده توسط خریداران تنها پس از تحویل کالا توسط آنان به‌حساب فروشنده منتقل می‌شود. درصورتی‌که خریدار در زمان مقرر کالای خریداری‌شده را دریافت نکند می‌تواند درخواست برگشت پول را کرده و بروتی به‌صورت کامل مبلغ خرید را برگشت خواهد داد.

دریافت کالا

بعد از پرداخت مبلغ کالا، فروشنده از خرید شما مطلع شده و ظرف مدت اعلام‌شده در شرح کالای خریداری‌شده نسبت به ارسال کالا اقدام می‌نماید. شما می‌توانید در بخش مربوط به خریدهای من وضعیت ارسال کالای خود را مشاهده نمایید. فروشنده بعد از ارسال شماره بارنامه یا کد رهگیری را در سایت ثبت می‌کند، بعد از تائید ارسال توسط فروشنده "تائید تحویل" در قسمت خریدهای من برای شما فعال می‌شود. شما می‌توانید در قسمت جزییات سفارش کلیه مراحل مربوط به ارسال و کد رهگیری یا شماره بارنامه مرسوله خود را مشاهده کنید و در صورت نیاز از طریق تماس با شرکت حمل‌ونقل و ارائه شماره بارنامه از وضعیت مرسوله و زمان تحویل آن مطلع شوید. (درصورتی‌که کالا از طریق پست، تی پی جی یا تیپاکس ارسال‌شده باشد شما می‌توانید به‌صورت آنلاین و از طریق وب‌سایت این شرکت‌ها به‌وسیله کدرهگیری از وضعیت مرسوله خود مطلع شوید)

در هنگام دریافت کالا، آن را بررسی کنید و بعد از اطمینان از صحت آن، تحویل بگیرید. بعد از تائید کالا، گزینه "تائید تحویل" در قسمت خریدهای من را کلیک کنید. بعد از تائید شما ما مبلغ خرید را به فروشنده پرداخت خواهیم کرد. درصورتی‌که شما تائید تحویل را انجام ندهید، سایت بروتی به‌صورت خودکار بعد از 5 روز از ارسال کالا تحویل کالا را تائید خواهد کرد و با فروشنده تسویه می‌نماید. البته ممکن است بروتی برای اطمینان از طریق ایمیل، پیامک و یا تماس تلفنی از تحویل کالا توسط شما اطمینان حاصل کند.

بازخورد

کاربران بعد از هر خرید در سایت بروتی می‌توانند برای فروشندگان بازخورد بگذارند. بازخورد گذاری یکی از مهم‌ترین بخش‌های بروتی است. بازخوردهای شما علاوه بر امکان ارزیابی صحیح بروتی از فروشندگان می‌توانند به دیگر کاربران سایت نیز فروشندگان خوب و معتبر را معرفی کند تا خریداران با اطمینان بیشتری اقدام به خرید نمایند. همچنین شما می‌توانید فروشندگان موردعلاقه خود را به دیگران معرفی کنید.

 • برای بازخورد گذاری باید وارد حساب کاربری خود شوید.
 • بازخوردهای خریداران مبنای محاسبه امتیازات فروشندگان خواهد بود.
 • شما می توانید برای فروشنده بازخورد مثبت، عادی یا منفی بگذارید.
 • به ازای هر بازخورد مثبت 1 امتیاز مثبت، بازخورد عادی بدون امتیاز و بازخورد منفی 1 امتیاز منفی برای فروشنده منظور خواهد شد.
 • شما می توانید علاوه بر بازخورد، نظر خود را به صورت متنی کوتاه در صفحه بازخورد بنویسید.

برای اطلاع بیشتر قسمت سیاستهای رتبه بندی و اعمال بازخوردها را مطالعه بفرمایید.

حل مشکلات و اختلافات خرید

کالا به دستم نرسید

ضمانت برگشت پول بروتی کل مبلغ پرداختی شما در سایت را پوشش می دهد. ما تضمین می کنیم که شما کالای خود را مطابق سفارش دریافت می کنید و یا کل پول شما برگشت داده خواهد شد. در صورتیکه از زمان ارسال کالا توسط فروشنده گذشته و هنوز اقدام به ثبت ارسال کالا در سایت نکرده است و یا فروشنده کالا را ارسال کرده و بعد از گذشت 5 روز هنوز کالا به دست شما نرسیده یک کیس حل اختلاف باز کنید، در صورتیکه از دریافت کالای خود مطمئن نشدید و یا به دلیل تاخیر در ارسال توسط فروشنده از خرید خود منصرف شدید بروتی 100درصد پول شما را برگشت خواهد داد. برای اطلاعات بیشتر راهنمای مرکز حل اختلاف را مطالعه بفرمایید.

کالا با شرح کالا مطابقت ندارد

ضمانت برگشت پول بروتی کل مبلغ پرداختی شما در سایت را پوشش می‌دهد. ما تضمین می‌کنیم که شما کالای خود را مطابق سفارش دریافت کنید و یا کل پول شما برگشت داده خواهد شد. بعد از تحویل کالا شما 48 ساعت فرصت دارید تا کالای خود را بررسی کنید، درصورتی‌که کالای دریافتی با سفارش شما مطابقت نداشت یک کیس حل اختلاف باز کنید (از طریق حساب من، خرید، خریدهای من، کالای مربوطه، منوی آبشاری سایر عملیات، ثبت کیس حل اختلاف)، درصورتی‌که فروشنده نتوانست مشکل شما برطرف کنید تیم حل اختلاف بروتی موضوع را بررسی کرده و در صورت تائید درخواست شما 100 درصد مبلغ پرداختی شما برگشت داده خواهد شد.

نحوه برگشت کالا

گزارش تخلف

درصورتی‌که هنگام بازدید از سایت متوجه ثبت کالایی شدید که از عکس‌های نامناسب و غیر مجاز در آن استفاده‌شده یا شرح و مشخصات کالا با عکس‌ها همخوانی ندارد، در توضیحات کالا الفاظ نامناسب قرار دارد، یا هرگونه تخلف از قوانین جمهوری اسلامی ایران و یا قوانین سایت بروتی را مشاهده کردید، حتما از طریق لینک "گزارش تخلف" که در صفحه کالا قرار داده‌شده ما را مطلع بفرمایید. قبلا از همکاری شما کمال سپاس و قدردانی را داریم.

ارتباط با فروشنده

درصورتی‌که نیاز به تماس با فروشنده داشتید و یا درباره خرید خود و شرایط ارسال نیاز به هماهنگی داشتید می‌توانید از طریق "حساب من/ خرید/ خریدهای من" کالای موردنظر را یافته و از منوی «سایر عملیات-سوال از فروشنده» استفاده نمایید.