|
راهنمای بروتی ضمانت برگشت پول بروتی

ضمانت برگشت پول بروتی

به طور معمول معاملات در بروتی به خوبی و بدون هیچ مشکلی انجام می شوند. ولی در هر حال اگر هنگام خرید مشکلی به وجود آمد، بروتی تضمین می کند که شما یا کالای خریداری شده خود را تحویل می گیرید و یا مبلغ پرداختی شما به صورت کامل برگشت داده خواهد شد.

خریداران در هر کدام از حالتهای زیر می توانند از خدمات ضمانت برگشت پول بروتی استفاده نمایند:

 • کالای خریداری شده را دریافت نکرده باشد.
 • کالای دریافتی مطابق با مشخصات و شرح کالای خریداری شده توسط کاربر نباشد.

در چه صورت تحت پوشش ضمانت برگشت پول بروتی قرار خواهید گرفت:

 1. کلیه مراحل خرید در سایت بروتی و بر اساس قوانین بروتی انجام شده باشد.
 2. کالای خریداری شده تحویل خریدار نشده باشد و یا کالای تحویلی با مشخصات و شرح کالای اعلام شده توسط فروشنده مطابقت نداشته باشد.
 3. خریدار به موقع و بر اساس زمان بندی، برای باز کردن کیس حل اختلاف برای عدم دریافت کالا و یا عدم مطابقت با شرح کالا اقدام نماید. راهنمای حل اختلاف
 4. خریدار در صورت عدم سلامت فیزیکی و یا شکستگی که هنگام تحویل قابل مشاهده می باشد از تحویل کالا خودداری نمایید.
 5. خریدار اطلاعات تماس و آدرس خود را با دقت و صحت ثبت کرده باشد. ارسال کالا بر اساس آدرسی که خریدار در حساب کاربری خود و یا هنگام خرید در قسمت بازبینی سفارش وارد می کند، ارسال خواهد شد.

وقتی کالای خریداری شده را دریافت نکرده ام:

 • درصورتی‌که بعد از خرید، مهلت ارسال پایان یافت و فروشنده هنوز اقدام به ارسال کالا نکرده بود، پیشنهاد می‌کنیم ابتدا از طریق پیام در بروتی از فروشنده درباره تأخیر پیش‌آمده سؤال کنید، در برخی مواقع فروشندگان کالا را ارسال می‌نمایند و در واردکردن شماره بارنامه و تائید ارسال تأخیر می‌کنند؛ و یا ممکن است فروشنده به دلیل موجه ای تأخیر کرده باشد و بتواند در پاسخ به شما رضایت شما را کسب نماید. درهرحال اگر فروشنده نسبت به پاسخگویی به شما مسئولانه برخورد نکرد، یا شما از پاسخ او قانع نشدید، می‌توانید درخواست برگشت پول (از طریق باز کردن کیس حل اختلاف)را به بروتی ارسال کنید و بروتی نسبت به پرداخت وجه خرید شما اقدام خواهد کرد.
 • در صورتیکه فروشنده دیر تر از زمان مقرر اقدام به ارسال نمایید و شما با توجه به تاخیر قصد انصراف از خرید را داشته باشید، می توانید در خواست برگشت پول را به بروتی ارسال کنید و بروتی نسبت به پرداخت وجه خرید شما اقدام می نماید. مسوولیت ارسال دیرهنگام کالا به عهده فروشنده است و هزینه های ارسال و برگشت کالا به عهده خود فروشنده می باشد.
 • در صورتیکه فروشنده ارسال کالا را در مهلت تعیین شده تایید کرد و شماره بارنامه را ثبت نمود ولی بعد از مهلت 5 روزه تحویل کالا هنوز کالا را دریافت نکردید، اقدام به باز کردن کیس حل اختلاف نمایید(توجه داشته باشید بروتی بعد از ثبت شماره بارنامه توسط فروشنده و تایید ارسال، در صورتیکه خریدار ظرف 5 روز تحویل کالا را تایید نکند، به صورت خودکار تحویل کالا را تایید نموده و وجه خرید را به حساب فروشنده واریز می نماید. در صورتیکه خریدار طی این مدت کالا را دریافت نکرده باشد باید از طریق باز کردن کیس حل اختلاف موضوع را به اطلاع بروتی برساند). بعد از باز کردن کیس حل اختلاف اگر شما و فروشنده به نتیجه نرسیدید، طبق دستورالعمل حل اختلاف تیم بروتی موضوع را بررسی کرده و پس از تایید، پول شما به صورت کامل برگشت داده خواهد شد.
 • توجه داشته باشید که خریدار موظف به تحویل کالای ارسالی می باشد. در صورتیکه خریدار بدون دلیل موجه (در صورت عدم سلامت فیزیکی، آسیب جدی ظاهری و یا شکستگی که هنگام تحویل قابل مشاهده است باید از تحویل خودداری کنید) اقدام به رد تحویل کالا نماید شامل گارانتی برگشت پول بروتی نخواهد بود.

وقتی کالای دریافتی با شرح و مشخصات کالا مطابقت ندارد :

در صورتیکه خریدار کالایی را دریافت کرد که با شرح کالای ثبت شده در سایت مغایرت داشت، لازم است که خریدار فوری بعد از تحویل کالا یک کیس حل اختلاف باز نماید.

مغایرتها می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • کالای دریافتی دارای رنگ، مدل، نسخه و یا سایز متفاوت باشد.
 • کالای دریافتی دارای طراحی و یا مواد ( مثلا باید فلزی باشد ولی از پلی کربنات است) متفاوت باشد.
 • در شرح کالا اصالت کالا اورجینال ذکر شده باشد ولی کالا غیر اصل باشد.
 • کالای دریافتی آسیب دیده باشد و یا قسمت و یا قطعه ای از کالا مفقود باشد.
 • تعداد کالای خریداری شده درست نباشد، مثلا شما 4 عدد از کالا خریدید ولی 3 کالا دریافت کرده باشید.
 • وضعیت کالا به صورتی که فروشنده اعلام کرده نباشد. به عنوان نمونه وضعیت کالا در شرح کالا " نو " اعلام شده باشد ولی کالای دریافتی " دسته دوم " باشد.
 • و دیگر مواردی که فروشنده در شرح و مشخصات کالا اعلام کرده ولی در کالای دریافتی رعایت نشده باشد.
 • توجه داشته باشید که شما باید حداکثر ظرف 48 ساعت اقدام به باز کردن کیس حل اختلاف نمایید. بعد از باز کردن کیس حل اختلاف خریدار و فروشنده طبق دستورالعمل حل اختلاف مستقیما از طریق محیط حل اختلاف باهم در ارتباط خواهند بود. فروشند موظف است تا نسبت به خریدار پاسخگو باشد. خریدار می‌تواند درخواست برگشت کالا را داشته باشد و کل پول خود را دریافت نماید.

در صورتیکه خریدار با فروشنده به توافق نرسیدند، خریدار می تواند از تیم حل اختلاف بروتی بخواهد تا موضوع را بررسی کند. تیم بروتی بعد از بررسی شرح، عکسها و سایر توضیحات کالا و دریافت مدارک و مستنداتی که دو طرف آماده کرده باشند (شامل رسید تحویل، عکس های کالای دریافتی توسط خریدار و هر نو مدرکی که تیم بروتی لازم بداند) نسبت به اختلاف به وجود آمده داوری خواهد کرد، و در صورتیکه حق با خریدار باشد، بروتی از خریدار می خواهد تا نسبت به برگشت کالا به فروشنده اقدام نماید، و سپس نسبت به برگشت پول به خریدار اقدام خواهد کرد. در مورد شرایط و نحوه برگشت کالا راهنمای برگشت کالا را مطالعه کنید.

بروتی برای برگشت پول از خریدار خواهد خواست تا یک شماره شبای حساب بانکی به نام خود به بروتی معرفی نماید و از طریق این حساب به بازپرداخت مبلغ خرید به خریدار اقدام خواهد کرد.

به نکات زیر توجه کنید :

 • خریدار و فروشنده می پذیرند که تصمیم نهایی در مورد تمام کیس های حل اختلاف که برای بررسی به تیم حل اختلاف بروتی ارجاع می شود، به عهده بروتی می باشد، و داوری بروتی قطعی است و هر دوطرف ملزم به پذیرش رای صادره خواهند بود.
 • ضمانت برگشت پول بروتی در مورد معامله انجام شده در سایت می باشد و شامل گارانتی محصول خریداری شده نیست.

انصراف از خرید

خریداران بعد از خرید کالا و پرداخت پول فقط درصورتی‌که فروشنده هنوز اقدام به ارسال کالا نکرده باشد، می‌توانند درخواست لغو معامله و برگشت پول را ثبت نمایند. بروتی در اسرع وقت فروشنده را مطلع کرده و نسبت به برگشت پول به خریدار اقدام می‌کند. توجه داشته باشید درصورتی‌که فروشنده هنوز کالا را ارسال نکرده باشد، امکان لغو معامله و درخواست برگشت پول وجود دارد، ولی بعد از ارسال کالا انصراف از خرید و برگشت پول بدون دلیل موجه امکان‌پذیر نیست. توجه داشته باشید که در مورد خریدارانی که در حراج آنلاین برنده شدند امکان لغو معامله وجود ندارد.

توجه : هنگام خرید با دقت انتخاب نمایید، خریدارانی که چندین مورد انصراف از خرید داشته باشند ممکن است مورد اعمال محدودیت و یا تعلیق حساب کاربری قرار بگیرند.

در مواردی که خود فروشندگان بر اساس سیاستهای برگشت کالای خود امکان انصراف از خرید را برای خریداران پیش بینی کرده باشند، خریداران می توانند بر اساس تعهدات فروشنده اقدام نمایند و در صورت بروز اختلاف سیاستهای برگشت فروشنده یکی از مبناهای بررسی تیم بروتی خواهد بود. در این موارد نیز بهتر است خریدار در همان ساعات اولیه تحویل کالا درخواست برگشت کالا را ثبت نماید، توجه داشته باشید که بروتی معمولا حداکثر تا 48 ساعت بعد از تایید تحویل کالا، پول فروشنده را پرداخت می نماید. در صورتیکه خریدار در این زمان درخواست خود را ثبت نماید و فروشنده نیز در سیاستهای برگشت کالا ، مرجوع کردن کالا به دلیل انصراف از خرید را در نظر گرفته باشد، بروتی می تواند بر اساس سیاستهای فروشنده فوری اقدام به پذیرش درخواست برگشت کالا نماید. بروتی می تواند بر اساس درخواست خریدار وجه خرید را به حساب فروشنده واریز نکرده و بعد از تحویل کالا توسط فروشنده و مطابقت کالا با شرایط برگشت کالا اقدام به برگشت پول به خریدار نماید.