|
راهنمای بروتی سوالات متداول

ثبت نام و حساب کاربری

آیا می توانم بدون ثبت نام در سایت خرید کنم؟

برای خرید از سایت بروتی ثبت نام اولیه الزامی می باشد، کاربران با ثبت نام می توانند اقدام به خرید از سایت نمایند. ولی برای استفاده از تمام خدمات سایت و شرکت در حراج آنلاین و یا فروش باید در قسمت ویرایش حساب کاربری ثبت نام خود را تکمیل نمایید.

ثبت نام کردم ولی ایمیل فعال سازی برایم ارسال نشده است؟

لطفا به قسمت spam ایمیل خود مراجعه کنید گاهی ایمیل‌های ارسال‌شده اسپم می‌شوند. درصورتی‌که همچنان ایمیل خود را دریافت نکردید، می‌توانید ارسال مجدد ایمیل را در قسمت انتهایی عملیات ثبت‌نام خود کلیک کنید. بهتر است آدرس ایمیل support@baroty.com را به دفترچه آدرس (address book) خود اضافه کنید تا از اسپم شدن آن جلوگیری شود.

رمز عبور خود را فراموش کردم؟

شما می‌توانید رمز عبور جدید بسازید. برای این منظور کافی ست تا در هنگام ورود به سایت در صفحه ورود روی عبارت "کلمه عبورتان را فراموش کرده‌اید؟" کلیک کنید. بعد از درج ایمیل حساب کاربری خود روی "ادامه" کلیک کنید. در ادامه یک ایمیل برای شما ارسال خواهد شد که می‌توانید از طریق آن یک کلمه عبور جدید برای خود بسازید.

آیا می توانم چند حساب کاربری در بروتی داشته باشم؟

بله، بعضی از کاربران تمایل دارند تا برای خرید از سایت و فروش در سایت برای مدیریت بهتر از دو حساب کاربری جداگانه استفاده نمایند. برای این منظور باید از دو ایمیل متفاوت برای ثبت نام استفاده نمایید.

چگونه می توانم رمز عبور یا ایمیل خود را تغییر دهم؟

در حال حاضر امکان تغییر ایمیل و نام کاربری وجود ندارد. برای تغییر رمز عبور می توانید با مراجعه به ویرایش حساب کاربری در صفحه مشخصات حساب کاربری روی ویرایش کلیک کنید و در صفحه ویرایش تغییر رمز عبور را کلیک نمایید. در این قسمت ابتدا رمز فعلی را وارد کنید و سپس رمز جدید را ثبت نمایید.

اطلاعات شخصی من در سایت در اختیار چه کسانی قرار می گیرد؟

بروتی هویت شخصی کاربران را محرمانه می داند و اطلاعات شخصی آنها را به هیچ شخص یا سازمان دیگری منتقل نمی کند. تنها در مواردی که شما در سایت معامله ای انجام داده اید، اطلاعات آدرس شما فقط در اختیار کسانی که شما با آنها وارد معامله شدید به منظور انجام معامله و ارسال کالای خریداری شده، قرار می گیرد. برای آشنایی بیشتر سیاستهای حفظ حریم خصوصی را مطالعه بفرمایید.

چگونه می توانم خریدها و یا حراجهایی که شرکت کردم را پیگیری کنم؟

شما می توانید از طریق حساب من/ خرید کلیه امور مربوط به خرید و حراج های خود را پیگیری نمایید.

حراج آنلاین

برای شرکت در حراج آنلاین چه کار باید انجام دهم؟

فقط کافیست تا به صورت کاملا رایگان در سایت بروتی ثبت نام کنید. بعد از تکمیل اطلاعات ثبت نام می توانید در حراج آنلاین شرکت کنید و یک خرید متفاوت و لذت بخش را تجربه نمایید.

از قیمتی که در کنار کالای حراجی درج شده پیشنهاد بالاتری می دهم ولی سیستم پیغام می دهد که شخص دیگری پیشنهاد بیشتری از شما داده است؟

در سایت بروتی از ابزار هوشمند پیشنهاد اتوماتیک برای تسهیل شرکت کاربران در حراج آنلاین استفاده می شود، در این حالت در صورتی که پیشنهاد دهنده دیگری قبل از شما پیشنهاد بالاتری را ثبت کرده باشد، بعد از ثبت پیشنهاد شما، سیستم هوشمند پیشنهاد کاربر قبلی را به میزانی که بالاتر از پیشنهاد شما قرار گیرد افزایش می دهد. این عمل تا وقتی شما پیشنهاد بالاتری نسبت به بالاترین پیشنهاد کاربری قبلی، ثبت نمایید ادامه خواهد داشت. راهنمای پیشنهاد اتوماتیک را مطالعه بفرمایید.

پیشنهاد اتوماتیک چگونه کار می کند؟

وقتی اقدام به پیشنهاد گذاشتن می کنید، بالاترین قیمتی که برای آن کالا مایل هستید پرداخت کنید را پیشنهاد دهید. فروشنده و پیشنهاد دهندگان دیگر نمی توانند بالاترین پیشنهاد شما را ببینند. سیستم پیشنهاد اتوماتیک بروتی به نمایندگی از شما بر اساس بالاترین پیشنهاد جاری، پیشنهاد می گذارد، این سیستم تنها به اندازه ای پیشنهاد را بالاتر خواهد برد که اطمینان یابد شما بالاترین پیشنهاد دهنده باقی خواهید ماند. این کار تا آنجا ادامه پیدا می کند که به بالاترین پیشنهاد شما برسد. در صورتیکه پیشنهاد دهنده دیگری قیمتی بیشتر از بالاترین پیشنهاد شما قرار دهد، ما به شما اطلاع خواهیم داد تا در صورت تمایل پیشنهاد جدیدی ثبت نمایید. راهنمای پیشنهاد اتوماتیک را مطالعه بفرمایید.

چرا گاهی اوقات در پایان زمان حراج، مدت حراج قبل از پایان یک دقیقه دیگر اضافه می‌شود؟

در هنگام پایان حراج هرگاه در 60 ثانیه پایانی حراج یک پیشنهاد تازه وارد شود، برای اطمینان از حفظ حقوق کسانی که به‌صورت مستمر این حراج را پیگیری می‌کنند و ممکن است شانس رقابت را از دست بدهند زمان حراج به مدت 60 ثانیه دیگر تمدید خواهد شد تا در صورت تمایل دیگر کاربران هم بتوانند پیشنهاد جدید خود را ثبت نمایند.

کلید خرید در لحظه که در بعضی از کالاهای حراجی وجود دارد، چه کاری انجام می دهد؟

برخی از فروشندگان هنگام لیست کردن کالای خود به صورت حراج آنلاین، این امکان را قرار می دهند تا در صورتیکه کاربری بخواهد خارج از سیستم حراج و به صورت فوری کالایی را که به حراج گذاشته شده خریداری نماید، بتواند با پرداخت قیمت پیشنهادی برای خرید در لحظه به صورت فوری و بدون پشت سر گذاشتن مراحل حراج آنلاین کالای خود را خریداری نماید. در صورتیکه فصد خرید کالایی که به صورت حراج در سایت لیست شده، دارید و نمی توانید تا پایان مدت حراج منتظر بمانید و با قیمت پیشنهادی فروشنده برای خرید در لحظه موافقید می توانید با کلیک روی کلید خرید در لحظه برای خرید فوری کالای مورد علاقه خود اقدام کنید.

بعد از شرکت در حراج آنلاین چطور متوجه برنده شدن خود بشوم؟

بعد از اینکه زمان حراج پایان یافت یک ایمیل دریافت خواهید کرد (در صورتیکه شما بالاترین پیشنهاد را داده باشید) که شما برنده حراج شده اید و توضیح می دهد که برای پرداخت و دریافت کالای خود چه باید بکنید.

چرا نمی توانم در حراج آنلاین شرکت کنم؟

در صورتیکه کاربر جدید هستید برای شروع و به منظور آشنایی با فرآیند حراج آنلاین فقط امکان شرکت در یک حراج آنلاین (به صورت همزمان) خواهید داشت. در صورتیکه قبلا می توانستید در حراج شرکت کنید و در حال حاضر این امکان را ندارید لطفا سیاستهای محدود، تعلیق و یا مسدود سازی حساب کاربری را مطالعه بفرمایید.

بعد از اینکه برنده حراج آنلاین شدم چگونه می توانم کالای خود را دریافت کنم؟

بعد از اینکه شما در یک حراج برنده شدید ما به وسیله ایمیل شما را مطلع خواهیم کرد. شما می توانید از طریق لینک موجود در ایمیل و یا مراجعه به حساب کاربری، بخش خرید، خریدهای من قیمت کالایی که برنده شدید را پرداخت نماید. بعد از پرداخت وجه کالا فروشنده کالا را برای شما ارسال خواهد کرد.

در صورتیکه بعد از برنده شدن در حراج آنلاین از خرید منصرف شوم چکار باید انجام دهم؟

به خاطر داشته باشید هر پیشنهادی که در یک حراج آنلاین می گذارید به منزله قراردادی بین شما و فروشنده است و در صورتیکه شما برنده حراج باشید، ملزم به خرید کالا به مبلغ پیشنهادی خواهید بود. وقتی شما در حراجی برنده شده باشید امکان انصراف از خرید وجود ندارد و در صورتیکه ظرف 48 ساعت برای خرید و پرداخت وجه کالا اقدام نفرمایید شامل اعمال محدودیت و یا مسدود سازی حساب کاربری خواهید شد.

چرا در حراج آنلاین امکان انصراف وجود ندارد؟

وقتی شما روی یک کالا پیشنهاد می گذارید، در صورتیکه شما بالاترین پیشنهاد باشید و برنده حراج اعلام شوید، در واقع به این معنی است که فرصت خرید را از کاربر دیگری که قصد داشت این کالا را با قیمت پایین تری نسبت به شما خریداری کند، گرفته اید. همچنین فروشنده کالا به واسطه اینکه براساس پیشنهاد بالاتر شما متعهد به فروش کالا به شماست نیز از فروش کالا به دیگران منع شده است. البته این بخشی از قوانین حراج آنلاین و یکی از دلایل جذابیت و محبوبیت آن است، ولی با توجه به اینکه به ازای برنده شدن شما فرصت خرید از کاربر دیگر و همچنین فرصت فروش از فروشنده گرفته شده است شما هم موظف هستید براساس قوانین و مطابق تعهد خود معامله را به پایان برسانید و امکان انصراف نخواهید داشت.

خرید

چطور می توانم کالای مورد نیاز خود را پیدا کنم؟

برای یافتن کالای مورد نظر خود می توانید از نوار جستجو که بالای تمام صفحات بروتی وجود دارد استفاده کنید و یا از طریق صفحه اول وارد دسته بندی های کالاها شوید و کالای مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

بعد از خرید، چقدر زمان می برد تا کالا به دست من برسد؟

هر فروشنده در صفحه مربوط به کالایی که خریداری کردید زمان آماده سازی و ارسال کالای خود را درج نموده است و فروشندگان متعهد به ارسال کالا در زمان مورد نظر می باشند، البته زمان قید شده حداکثر زمان لازم برای ارسال کالا می باشد و به صورت معمول اکثر فروشندگان فوری بعد از انجام خرید اقدام به ارسال کالا می نمایند.

چگونه پول کالای خریداری شده را پرداخت کنم؟

شما می‌توانید از طریق کلیه کارت‌های عضو شبکه شتاب اقدام به پرداخت وجه خرید خودنمایید. مبلغ پرداختی شما تنها بعدازاینکه کالای خریداری‌شده خود را دریافت کردید به‌حساب فروشنده واریز می‌گردد.

بروتی چطور از پرداخت من محافظت می کند؟

بعد اقدام به خرید و پرداخت وجه، مبلغ پرداختی شما نزد بروتی به امانت نگهداری می شود و تنها پس از آن که کالای خود را به شکل رضایت بخشی دریافت کردید به حساب فروشنده واریز می شود. و اگر کالای خریداری شده به دست شما نرسید و یا کالای دریافتی مطابق با شرح و مشخصات اعلامی در سایت توسط فروشنده نبود، 100درصد مبلغ پرداختی شما عودت داده خواهد شد. برای اطلاعات بیشتر راهنمای ضمانت برگشت پول بروتی مطالعه بفرمایید.

کالایی که به دست من رسیده با آنچه در سایت دیدم و خرید کردم متفاوت است، چه اقدامی می توانم انجام دهم؟

ضمانت برگشت پول بروتی کل مبلغ پرداختی شما در سایت را پوشش می دهد. ما تضمین می کنیم که شما کالای خود را مطابق سفارش دریافت کنید و یا کل پول شما برگشت داده خواهد شد. بعد از تحویل کالا شما 48 ساعت فرصت دارید تا کالای خود را بررسی کنید، در صورتیکه کالای دریافتی با سفارش شما مطابقت نداشت یک کیس حل اختلاف باز کنید(از طریق حساب من، خرید، خریدهای من، کالای مربوطه، منوی آبشاری سایر عملیات،حل اختلاف)، در صورتیکه فروشنده نتوانست مشکل شما برطرف کنید تیم حل اختلاف بروتی موضوع را بررسی کرده و در صورت تایید درخواست شما 100درصد مبلغ پرداختی شما برگشت داده خواهد شد. برای اطلاعات بیشتر راهنمای مرکز حل اختلاف را مطالعه بفرمایید.

کالا هنوز به دستم نرسیده است؟

ضمانت برگشت پول بروتی کل مبلغ پرداختی شما در سایت را پوشش می دهد. ما تضمین می کنیم که شما کالای خود را مطابق سفارش دریافت می کنید و یا کل پول شما برگشت داده خواهد شد. در صورتیکه از زمان ارسال کالا توسط فروشنده گذشته و هنوز اقدام به ثبت ارسال کالا در سایت نکرده است و یا فروشنده کالا را ارسال کرده و بعد از گذشت 5 روز هنوز کالا به دست شما نرسیده یک کیس حل اختلاف باز کنید، در صورتیکه از دریافت کالای خود مطمئن نشدید و یا به دلیل تاخیر در ارسال توسط فروشنده از خرید خود منصرف شدید بروتی 100درصد پول شما را برگشت خواهد داد. برای اطلاعات بیشتر راهنمای مرکز حل اختلاف را مطالعه بفرمایید.

چگونه کالا را برگشت دهم؟

لطفا راهنمای برگشت کالا، برگشت پول را مطالعه بفرمایید.

چطور می توانم اطلاعات خریدم را چک کنم؟

برای بررسی کلیه فعالیتهای خود در سایت بروتی می توانید از قسمت حساب من استفاده نمایید. اطلاعات مربوط به خریدهای شما در بخش خرید، خریدهای من قرار دارد. در این بخش کلیه اطلاعات لازم برای پیگیری و مشاهده وضعیت کالای خریداری شده در اختیار شما قرار دارد.

چرا باید برای فروشنده بازخورد بگذارم؟

بازخورد گذاری یکی از مهمترین بخشهای سایت بروتی است. کاربران با قرار دادن بازخورد برای فروشندگان سایت به دیگر کاربران کمک می کنند تا در انجام معاملات خود بتوانند بهترین تصمیم و انتخاب را داشته باشند. بهترین راه شناسایی فروشندگان معتبر از طریق بازخوردهای است که توسط مشتریانشان گذاشته شده است. مشارکت در بازخوردگذاری باعث رشد بازار و تشویق فروشندگان خوب به ارتقا عملکرد و افزایش کیفیت ارائه خدماتشان خواهد شد.

چگونه می توانم در صورت موجود شدن کالای مورد علاقه خود در سایت، مطلع شوم؟

در صورتیکه دنبال کالای خاصی هستید و می خواهید به محض لیست شدن آن کالا در بروتی از آن اطلاع پیدا کنید می توانید در حساب من، خرید، " اطلاع رسانی کالای جدید " نام کالا یا هر واژه کلیدی مرتبط با آن کالا را در باکس مربوطه اضافه نمایید. وقتی کالایی با این کلمات کلیدی لیست شوند برای شما ایمیلی جهت اطلاع ارسال خواهد شد.

برای اینکه کالاهای فروشنده مورد علاقه خود را راحت تر پیدا کنم، چکار باید انجام دهم؟

برای این منظور کافی ست فروشنده موردنظر را به لیست فروشنده‌های موردعلاقه خود اضافه نمایید. برای این کار در صفحه کالا در قسمت مربوط به اطلاعات فروشنده می‌توانید از طریق لینک «فروشندهای موردعلاقه» این کار را انجام دهید. همچنین درصورتی‌که به صفحه پروفایل فروشنده بروید می‌توانید با کلیک روی «فروشنده موردعلاقه من» فروشنده موردنظر را به لیست خود اضافه نمایید.

فروش

چطور می توانم کالای خود را در بروتی بفروشم؟

فقط کافی ست به‌صورت کاملا رایگان در سایت ثبت‌نام کنید، بعد از ثبت‌نام اولیه به‌حساب من – ویرایش حساب کاربری رفته و اطلاعات خواسته‌شده را با دقت و صحت پر نمایید. همچنین در قسمت اطلاعات فروشنده اطلاعات بانکی برای واریز مبالغ فروش و سیاست‌های برگشت کالا را تکمیل نمایید. اکنون شما می‌توانید به‌راحتی کالای خود را لیست کرده و در سایت به فروش برسانید. برای اطلاعات بیشتر راهنمای فروش را مطالعه بفرمایید.

آیا ثبت نام و لیست کردن کالا در بروتی هزینه دارد؟

خیر، کلیه کاربران بروتی می‌توانند به‌صورت کاملا رایگان از تمامی خدمات سایت استفاده کنند. تنها کاربرانی که اقدام به فروش کالا در سایت می‌نمایند، فقط و فقط به ازای کالایی که با موفقیت به فروش رساندند کارمزدی را طبق جدول تعرفه خدمات بروتی پرداخت خواهند کرد.

تعرفه فروش در بروتی چطور محاسبه می شود؟

 • درصورتی‌که کالای شما در سایت به فروش نرسد، شما هیچ هزینه‌ای پرداخت نخواهید کرد.
 • اگر کالای شما بعد از فروش توسط مشتری برگشت داده شود، هیچ کارمزدی از شما دریافت نخواهد شد.
 • درصورتی‌که کالای حراج آنلاین شما با برنده بسته شود و برنده اقدام به پرداخت پول و خرید کالا نکند، هیچ کارمزدی از شما دریافت نخواهد شد.
 • فروشندگان تنها پس فروش موفق کالای خود کارمزدی طبق جدول زیر پرداخت خواهند کرد:

  قیمت کالا به تومان درصد کارمزد بروتی
  10 عدد کالای اول فروخته‌شده در سایت رایگان
  تا 49,999 10%
  از 50,000 الی 299,999 8%
  از 300,000 الی 999,999 5%
  از 1,000,000 الی 3,999,999 2%
  از 4,000,000 الی 9,999,999 1%
  از 10,000,000 به بالا 1% درصد تا سقف 300,000 تومان

چرا نمی توانم کالا لیست کنم؟

 • درصورتی‌که تازه در سایت ثبت‌نام کردید باید حتماً اطلاعات کاربری خود را به‌صورت کامل ثبت نمایید، فقط کاربرانی که مراحل ثبت‌نام خود را تکمیل نمودند امکان فروش در سایت را دارند.
 • سایت بروتی به‌صورت مستمر فروشندگان در سایت را مورد پایش و بررسی قرار می‌دهد، درصورتی‌که هرکدام از فروشندگان قوانین و سیاست‌های سایت بروتی را نقض کنند ممکن است مورد اعمال محدودیت و یا مسدود شدن حساب فروش قرار گیرند. برای اطلاعات بیشتر لطفا سیاست‌های محدود، تعلیق و یا مسدودسازی حساب کاربری را مطالعه بفرمایید.

فرق فروش با قیمت ثابت با حراج آنلاین در چیست؟

در فروش باقیمت ثابت شما مطابق معمول یک کالا را باقیمت مشخص در سایت لیست می‌نمایید و خریدار در صورت تمایل به‌صورت فوری با همان قیمت اقدام به خرید کالا می‌نماید. در حراج آنلاین فروشنده کالا را با یک قیمت پایه و در یک مدت معین (مثلا 7 روز) به حراج می‌گذارد، در این روش خریداران بر روی کالای شما پیشنهاد می‌گذارند، در نهایت بعد از پایان مدت حراج، خریداری که بالاترین پیشنهاد را برای کالای شما ثبت نمود برنده حراج آنلاین بوده و شما کالای خود را به بالاترین پیشنهاددهنده می‌فروشید.

آیا فروش کالاها در بروتی محدودیتی دارد؟

 • فروش در بروتی محدودیتی ندارد و کاربران می‌توانند به هر تعداد که مایل هستند کالا لیست نمایند و در سایت اقدام به فروش نمایند. البته کلیه فروشندگان باید مطمئن شوند که بر اساس قوانین و سیاست‌های بروتی عمل می‌نمایند. در صورت نقض قوانین سایت ممکن است مورد اعمال محدودیت و یا مسدود شدن حساب فروش قرار گیرند. حتماً قوانین فروشندگان و قوانین معاملات و کالاهای ممنوعه را مطالعه بفرمایید.
 • کاربرانی که برای اولین بار قصد استفاده از قالب فروش حراج آنلاین را دارند، به‌صورت هم‌زمان فقط دو کالا را در قالب حراج آنلاین می‌توانند ثبت نمایند، این محدودیت بعد از اولین فروش موفق حراج آنلاین (بعد از دریافت پول کالا از برنده حراج و ارسال کالا به خریدار) برداشته خواهد شد. این محدودیت به‌منظور آشنایی کامل فروشندگان با این سیستم فروش در نظر گرفته‌شده است.

کالای فروخته شده را از چه طریق باید ارسال کنم؟

فروشندگان مسئول و متعهد به ارسال کالا در زمان اعلام‌شده و با صحت و سلامت کامل برای خریداران می‌باشند. استفاده از شرکت حمل‌کننده معتبر که شماره بارنامه و یا کد رهگیری رسمی و معتبر صادر می‌کند، امکان پیگیری و بررسی در صورت بروز مشکل و یا شکایت مشتریان را خواهد داشت. مسؤولیت استفاده از باربری‌های غیر معتبر که داری رسید و یا بارنامه نمی‌باشند به عهده فروشنده خواهد بود. لیست شرکت‌های حمل‌ونقل مورد تائید بروتی

هزینه ارسال به عهده چه کسی است؟

فروشندگان می‌توانند در هنگام لیست کردن کالای خود انتخاب نمایند که هزینه ارسال کالا را خود به عهده می‌گیرند و یا خریدار باید پرداخت نماید. قطعاً پیشنهاد ارسال رایگان می‌تواند تأثیر بسیاری در افزایش فروش شما داشته باشد ولی اگر خواستید هزینه ارسال به عهده خریدار باشد باید حتماً در هنگام لیست کردن هزینه ارسال را به‌صورت دقیق و منصفانه درج نمایید.

چقدر برای ارسال کالا زمان دارم؟

زمان ارسال از حداقل 1 تا حداکثر 5 روز است که فروشندگان در هنگام لیست کردن کالا آن را تعیین می‌کنند. در انتخاب زمان ارسال دقت کنید، مهلت ارسال شما برای جلوگیری از کنسل شدن خرید و برگشت پول به خریدار بر اساس همین زمان محاسبه خواهد شد. همچنین این زمان در صفحه کالا به رؤیت خریداران خواهد رسید و یکی از نکات مورد اهمیت در اقدام به خرید هست. کاربران تمایل کمتری برای خرید کالایی دارند که دیر به دستشان خواهد رسید. ارسال فوری کالا یکی از مهم‌ترین نگرانی‌های خریداران در فضای اینترنت است. یکی از عوامل مهمی که می‌تواند موجب افزایش فروش و دریافت بازخوردهای مثبت شود ارسال کالا در کمترین زمان ممکن است. فروشندگان حرفه‌ای در اولین روز کاری اقدام به ارسال کالا می‌نمایند.

برای ارسال کالا چطور به آدرس خریدار دسترسی پیدا کنم؟

برای ارسال کالا به خریدار، در قسمت "حساب من/ فروش/ فروخته‌شده" کالای موردنظر را پیدا کنید از منوی آبشاری «سایر عملیات-چاپ صورتحساب و آدرس» را کلیک کنید. صفحه صورتحساب شامل دو بخش فاکتور و آدرس ارسال است. فاکتور را برای خریدار دربسته بندی کالا قرار دهید و بخش آدرس را برای ارسال کالا استفاده کنید.

آیا می توانم در صورتیکه قبل از پایان مدت حراج آنلاین از حراج پشیمان شدم، حراج را متوقف کنم؟

فقط درصورتی‌که هیچ پیشنهادی روی کالای شما ثبت‌نشده باشد امکان حذف حراج پیش از موعد ممکن است. بعد از دریافت اولین پیشنهاد دیگر امکان حذف حراج وجود ندارد و شما موظف هستید بعد از پایان مدت حراج کالا را به برنده حراج بفروشید.

می توانم قبل از پایان زمان حراج، حراج را ببندم و آخرین پیشنهاد دهنده را برنده اعلام کنم؟

بله، شما می‌توانید درصورتی‌که تمایل دارید حراج را زودتر از موعد بسته و بالاترین پیشنهاد ثبت‌شده تا آن زمان به‌عنوان برنده اعلام خواهد شد و بعد از پرداخت توسط برنده باید نسبت به ارسال کالا اقدام نمایید.

برنده حراج پول را پرداخت نکرده، چه اقدامی انجام دهم؟

در صورت عدم پرداخت پول حراج توسط برنده، بروتی هیچ کارمزدی از شما دریافت نخواهد کرد و شما می‌توانید در صورت تمایل کالای خود را دوباره به‌صورت کاملا رایگان برای فروش لیست مجدد نمایید. سایت بروتی برای جلوگیری از تکرار موارد مشابه اجازه استفاده از سیستم حراج آنلاین را برای کاربرانی که بعد از برنده شدن از خرید خودداری می‌کنند، محدود خواهد کرد.

کالایی را که برای فروش در سایت ثبت کرده ام، در سایت نمایش داده نمی شود؟

به‌طورمعمول بعد از لیست کردن کالا توسط کاربر، کالا به‌صورت فوری در سایت نمایش داده می‌شود و قابل‌دسترسی از طریق جستجو و یا دسته‌بندی گروه کالاها است. ولی ممکن است در بعضی موارد زمان نمایش کالای لیست شده از همان لحظه تا 24 ساعت بعد متغیر باشد. در مواردی هم ممکن است به دلیل نقض بعضی قوانین کالای شما از سایت حذف‌شده باشد. درصورتی‌که کالای شما تعلیق شده باشد ما از طریق ایمیل و پیام داخلی شما را مطلع خواهیم کرد.

عکس های کالاها هنگام بارگذاری در سایت باید دارای چه کیفیتی باشد ؟

لطفا راهنمای چگونه عکس‌های بهتری بگیریم؟ را به دقت مطالعه بفرمایید.

بعد از فروش کالا چگونه پول خود را دریافت می کنم؟

دسترسی فروشندگان به پرداخت‌های خریداران بابت فروش کالا زمانی خواهد بود که خریداران دریافت کالا را تائید نمایند (در صورت عدم تائید از طرف خریداران در زمان تعیین‌شده توسط سیستم خودکار سایت بروتی تحویل کالا تائید گردد). بعد از تائید تحویل کالا مبالغ قابل‌برداشت روزانه به‌صورت خودکار به‌حساب فروشندگان واریز خواهد شد. برای اطلاعات بیشتر راهنمای صورتحساب‌ها و نحوه پرداخت را مطالعه بفرمایید.

چطور می توانم با خریدار ارتباط برقرار کنم؟

درصورتی‌که نیاز به تماس با خریدار داشتید و یا برای ارسال کالا احتیاج به هماهنگی و یا ارائه اطلاعات بیشتری به خریدار بودید، می‌توانید از قسمت حساب من، فروش، فروخته‌شده کالای موردنظر را پیدا کنید و از منوی «سایر عملیات–سوال از خریدار» استفاده کنید.

بازخورد منفی یا مثبت خریدار چه تاثیری برای فروشنده دارد؟

امتیاز کاربری شما بر اساس بازخوردهای مشتریان شما محاسبه خواهد شد و به هراندازه امتیاز بالاتری داشته باشید درواقع اعتبار بیشتری کسب خواهید کرد و این اعتبار در میزان فروش شما بسیار مؤثر خواهد بود. همچنین اگر امتیاز شما منفی شود امکان فروش در بروتی را از دست خواهید داد. سیاست‌های رتبه‌بندی و اعمال بازخوردها