|

سیاستهای رتبه بندی و اعمال بازخوردها

بازخورد گذاری یکی از مهمترین بخشهای سایت بروتی است. کاربران با قرار دادن بازخورد برای کاربران سایت (فروشندگان و خریداران) به دیگر کاربران کمک می کنند تا در انجام معاملات خود بتوانند بهترین تصمیم و انتخاب را داشته باشند.

هر زمان که شما خرید می کنید و یا می فروشید، می توانید درباره آن معامله نظر بدهید و برای فروشنده یا خریدار خود بازخورد بگذارید (همچنین فروشنده یا خریدار شما هم می تواند برای معامله ای که با شما داشته بازخورد بگذارد).

 • نحوه بازخورد گذاری:

  امکان بازخورد گذاری فقط به ازای هر معامله ممکن خواهد شد، درصورتی‌که شما خرید یا فروشی در سایت انجام نداده باشید نمی‌توانید برای کاربری بازخورد بگذارید. بعد از انجام هر معامله، زمانی که خریدار تحویل کالا را تائید نمود، برای خریدار در قسمت "حساب من/ خرید/ خریدهای من" و برای فروشنده قسمت "حساب من/ فروش/ فروخته‌شده" روی همان کالایی که خریداری‌شده (یا فروخته‌شده) و در لیست خریدها (یا فروخته‌شده‌ها)، "بازخورد بگذارید" فعال می‌گردد.

  در قسمت "حساب من/ بازخورد" نیز می‌توانید مواردی که منتظر بازخورد گذاری هستند را مشاهده کنید و از همین قسمت اقدام به بازخورد گذاری نمایید.

 • شیوه نظر دهی:

  هر خریدار در پنل بازخورد گذاری می‌تواند یکی از سه گزینه مثبت، عادی و منفی را انتخاب کند و در قسمت متنی پیام کوتاهی را بنویسد.

  هر فروشنده در پنل بازخورد گذاری می‌تواند گزینه مثبت و یا نظری ندارم را انتخاب کند و در قسمت متنی پیام کوتاهی بنویسد. توجه داشته باشید که فروشنده نمی‌تواند نظر منفی درباره خریداران ثبت نماید. در صور تیکه فروشنده‌ای قصد گزارش تخلفی از طرف خریدار را داشته باشد می‌تواند از گزینه "گزارش تخلف" که در این قسمت تعیین‌شده استفاده نماید.

 • نحوه محاسبه امتیاز بازخوردها:

  ما از بازخوردهایی که شما ثبت می‌کنید برای رتبه‌بندی کاربران استفاده می‌کنیم. این رتبه‌بندی به‌تمامی کاربران سایت این امکان را می‌دهد تا بتوانند با اطمینان بیشتر با کسانی معامله کنند که دارای اعتبار بالاتری هستند. برای این منظور برای هرکدام ازنظرهای ثبت‌شده به روش زیر امتیازدهی خواهد شد:

  • +1 امتیاز برای هر نظر مثبت
  • 0 امتیاز برای هر نظر عادی
  • -1 امتیاز برای هر نظر منفی

  امتیاز هر کاربر از مجموع امتیازات گرفته شده محاسبه و جلوی نام کاربری نمایش داده می شود. به نمونه زیر توجه کنید:

  کاربری 500 بازخورد دریافت کرده است، از این تعداد 450 بازخورد مثبت، 40 بازخورد عادی و 10 بازخورد منفی می باشد. امتیاز کاربر فوق 440 خواهد بود ( [450(+1) + 40(0) +10(-1)]=440 ). علاوه بر امتیاز، درصد امتیاز مثبت هر کاربر که به صورت سالیانه محاسبه می شود، زیر نام کاربر قابل مشاهده است. نحوه محاسبه این درصد به صورت تقسیم مجموع امتیاز مثبت به حاصل جمع امتیازهای مثبت و منفی هر کاربر در یک دوره یکساله می باشد. ( [(450+10)÷ 450] × 100 = 97.83% )

 • نماد سطح کاربری:

  در سایت بروتی 10 سطح کاربری تعریف شده که براساس امتیازات هر کاربر سنجیده می شود. هر کدام از این 10 سطح بر اساس یک نماد به شکل گل لوتوس (نماد گل نیلوفر آبی در ایران باستان) می باشد که در رنگهای مختلف نشان دهنده رتبه های مختلف هر کاربر است. جدول سطح کاربری و نماد هر رتبه را در زیر مشاهده می کنید :

  امتیاز نماد
  0-3 بدون نماد
  4-14 نماد لوتوس به رنگ سبز
  15-29 نماد لوتوس به رنگ برنز
  30-99 نماد لوتوس به رنگ نقره ای
  100-199 نماد لوتوس به رنگ طلایی
  200-499 نماد لوتوس به رنگ سبز شوتینگ
  500-999 نماد لوتوس به رنگ برنز شوتینگ
  1000-2999 نماد لوتوس به رنگ نقره ای شوتینگ
  3000-9999 نماد لوتوس به رنگ طلایی شوتینگ
  10000 به بالا نماد لوتوس به رنگ طلایی شوتینگ بزرگ